Загальна кількість переглядів сторінки
середа, 26 липня 2023 р.
понеділок, 24 липня 2023 р.
ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА МАН УКРАЇНИ З ІСТОРІЇ.


ЛІТНЯ ШКОЛА МАН У ЗАЛІЩИКАХ
Зустріч з Михайлом Васильовичем Сопилюком, істориком, науковцем, краєзнавцем, громадським діячем, заступником директора Заліщицького фахового коледжу імені Євгена Храпливого НУБіП України, надовго запам'ятається юним дослідникам-манівцям. А знання й досвід, які вони отримали під час спілкування й перегляду презентації, служитимуть стимулом для подальшого дослідження минулого свого краю, історичних доленосних подій, про які варто знати, пам'ятати й розповідати нащадкам.
Михайло Васильович провів для учасників літньої школи цікаву мандрівку Заліщицьким краєм від найдавніших часів і до сьогодення. Він презентував артефакти, які характеризували ту чи іншу епоху. Історик неодноразово підкреслював як географічну унікальність, так і політичне значення розташування Заліщик.
У презентації багато світлин з найдавнішими спорудами міста. Тут і лютеранська (євангелістська) кірха, і греко-католицька церква Покрови Пресвятої Богородиці, і католицький костел святого Станіслава, і будинки садівничо-городничої школи, а також колишнього польського товариства «Сокіл», Народного (руського) дому – осередку національного життя українців. Зупинився історик і на визначних постатях, які проживали у різний період у Заліщиках. Серед них важливе місце відводилося як останньому королю Речу Посполитої Станіславу Августу Понятовському, який був володарем Заліщик і 1766 року надав їм королівську грамоту на Магдебурзьке право, так і письменнику, директору вчительської утраквістичної семінарії, поету, науковцю Осипу Маковею. Цікавою для слухачів МАН стала розповідь про родину Бруніцьких.
Помандрували картами-артефактами XVII – ХХ ст., на яких зображено Заліщики. Михайло Васильович не оминув трагічних сторінок історії краю, розповів про війни, які охопили містечко у різні періоди.
Олександра Войчишин, директор гімназії, подякувала Михайлу Васильовичу Сопилюку за надзвичайно цікаву й пізнавальну презентацію та побажала автору подальших творчих злетів.
ЛІТНЯ ШКОЛА МАН УКРАЇНИ У ЗАЛІЩИКАХ. ДЕНЬ 2.
Літня школа слухачів Тернопільського обласного відділення МАН України, яка розпочала роботу на базі Заліщицької державної гімназії, що є її базовим закладом, набирає обертів. Не зважаючи на те, що профільними навчальними дисциплінами у літній школі є фізика, математика, біологія, екологія, географія, цікавинками своєрідними родзинками стала мандрівка містом та мальовничими стежками Дністровського каньйону.
18 липня викладач історії України В.Дяків, директор Заліщицької державної гімназії О.Войчишин провели для слухачів, куди входили гімназисти, під керівництвом заступника директора С.Штуки, методистів О.Королішин, О.Андрусишин екскурсію містом. Під час мандрівки діти ознайомилися з цікавими фактами з історії міста, починаючи з давнього минулого - і до сучасності. Оглянули архітектурні пам’ятки другої половини XVIII – початку ХХ ст., пам’ятники та пам’ятні дошки, приурочені визначним постатям, які проживали або перебували у мальовничих Заліщиках. Місто було поліетнічним. У ньому проживали українська, єврейська, польська громади, маючи свої культурні особливості, дотримуючись релігійних традицій своїх предків.
А після екскурсії містом стежкою-серпантином піднялися на вершину високого правого берега Дністровського каньйону на оглядовий майданчик, де отримали задоволення, дивлячись на меандр, у якому розташувалися Заліщики з прилеглими селами. По дорозі ознайомилися з флорою та фауною, геологічними відкладами силурського, девонського, юрського періодів, де переважають гіпси, вапняки, мергель. Продовжуючи маршрут, оглянули сакральні пам’ятки XVIII ст. – капличка, церква Івана Хрестителя, грот, у якому проживав монах-відлюдник, освіжилися цілющою водою зі святого джерела.
Задоволені повернулися до стін гімназії, яка на два тижні стала осередком науки і другим домом, і продовжували шлях країною Науки.
неділя, 23 липня 2023 р.
четвер, 13 липня 2023 р.
ВИВЧАЙ ТА РОЗРІЗНЯЙ: ІНФОМЕДІЙНА ГРАМОТНІСТЬ
Довга дорога завжди потребує зусиль! А вона була, починаючи з березня, коли відбувалася реєстрація на курс "Вивчай та розрізняй: інформедійна грамотність" - проєкт виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольства США в Україні та Міністерства закордонних справ і міжнародного розвитку Великої Британії у партнерстві з Міністерством освіти та науки, Міністерством культури та інформаційної політики України та Академії української преси. 11 липня відбулося урочисте відкриття наступного етапу проєкту, який має на меті формувати різні види інформаційної компетентості для протидії фейковій інформації.
Учасників курсу ознайомилися з курсом. Платформою, на якій є розроблені відповідні матеріали для використання на уроках історії, мистецтва, літератури, мови...
![]() |
З нового навчального року розпочнемо мандри... У світ інформації та правди.
АМБАСАДОРИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПРЕМІЇ GLOBAL TEACHER PRIZE UKRAINE - 2023
Бути Амбасадором національної премії Global Teacher Prize Ukraine - 2023 почесно та відповідально. Сьогодні Громадська спілка "Освіторія" провела онлайн-сесію з метою консолідації зусиль для популяризації ідей премії та мотивуванні педагогів для участі у ній. Відбувся жвавий конструктивний діалог, на якому кожен окреслив своє бачення ролі та місця премії для педагогічної спільноти України. Надія Грачова та Юлія Яцишина - координатори проєкту - вміло та класно провели таку важливу стратегічну сесію у доброзичливій атмосфері. Накреслено нові перспективи, визначено подальший рух для реалізації амбітних завдань. Наші педагоги завжди конструктивні, емоційні, позитивно заряджені і зі своїм поглядом на майбутнє.
Ми - єдина педагогічна спільнота. Ми - рухаємо освіту України вперед. Ми хочемо бачити своє місце і брати той рівень відповідальності, який необхідний для подальших успішних кроків. До нових зустрічей. А ми - амбасадори національної премії - віримо, що вони відбудуться дуже скоро. Чекаємо на анонси і рухаємося вперед. Відпочиваючи перед "стрибком жаби" (за Я. Грицаком). Адже, щоб досягнути сталого розвитку треба рухатися швидко, нестандартно і з вірою у неминучість змін.
Ми хочемо, що історіями педагогів надихалися всі;
ми хочемо, щоб кожен, хто хоче відчути єдність команди педагогічної спільноти у непрості часи російсько-української війни, підтримку, оптимізм та пошук сенсів, був почутим;
ми хочемо, щоб батьки та учні розповіли про педагогів, які робили і роблять неможливе у складін часи і на фронті, і в тилу;
ми будемо допомагати, ми будемо творити разом, спільно, адже ми - це ті, яким необхідно творити нову Україну, навіть у роки російсько-української війни, навіть у час невизначеності, навіть тоді, коли видається все проти... Але ми живемо, ми боремося, ми творимо, ми надіємося, віримо та любимо, ми йдемо з цілями та новим поглядом у майбутнє. Конкретним, рішучим, творчим, дієвим і людяним.
Рухаємося....