Загальна кількість переглядів сторінки

82649

пʼятниця, 31 травня 2024 р.

"ГОРДІСТЬ ТЕРНОПІЛЛЯ"

Щороку ближче до завершення навчального року Тернопільська обласна військова адміністрація організовує захід по вшануванню переможців міжнародних та всеукраїнських олімпіад, інтелектуальних конкурсів, турнірів. Цього року цей захід відбувся у парку ім. Т. Шевченка м. Тернополя. Він був підготовлений департамент освіти і науки Тернопільської ОВА (директор О.Хома), Тернопільський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Тернопільський обласний еколого-натуралістичного центр учнівської молоді. Серед учителів та педагогів Заліщицької міської громади, які були запрошені на імпрезу була гімназисти та їх наставники: Д.Заваринська (переможниця заключного етапу Всеукраїнського мовно-літературного конкурсу ім.Т.Шевченка, керівник кандидат філологічних наук, учитель української мови та літератури Н.Зубик), І.Савчинський (переможець міжнародних наукових фестивалів, виставок, заключного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України, керівник учитель математики та інформатики Н.Грушко), Антоніна Шевчук (переможниця (ІІІ місце ("Філософія") заключного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України, керівник учитель історії В.Дяків).

Учасників дійства привітали директор департаменту освіти і науки Тернопільської ОВА п.Ольга Хома та заступник голови Тернопільської ОВА Віктор Устименко, які зазначили важливість державної підтримки інтелектуальної молодої еліти. Вони вручили подарунки та грамоти переможцям. Мистецькі номери стали вітанням для юних науковців.







 

  

ДОСЯГНЕННЯ НОВІТНЬОГО ЧАСУ

 У травні традиційно відбувається військово-патріотична гра "Сокіл" ("Джура") у двох вікових категоріях. Цього року 14 команд закладів освіти Заліщицької міської ради  "Джури" змагалися на базі загальноосвітньої школи І-ІІ ст. с. Угриньківці. Нашу гімназію представляла команда "Козацька юнь". До її складу входили гімназисти 4(8) класів: ройовий Н.Богуцький, І.Стойко, О.Шмілко, Р.Соценко, В.Чельняк, П.Біюк, Е.Бульдяк, В. Панчук, С.Петрів, І.Шпортак. Керівниками були В.Дяків (керівник військово-патріотичного гуртка) та Б.Безушко (вчитель фізкультуру).  

Змагання складалися з конкурсів "Впоряд", "Відун" (історія України), "Рятівник" (надання першої медичної допомоги), "Смуга перешкод", "Фізична підготовка" (підтягування та відтискання), "Стрільба", "Споряджання магазину" (5,45 мм)

Керівниками команди була проведена значна підготовча робота. Сприяв підготовці і заступник директора з виховної роботи Я.Я.Рибак. Гімназисти рівно пройшли кожен з конкурсів. І отримали три призові ІІІ місця - "Відун", "Споряджання магазину", "Смуга перешкод". Але у загальному заліку ми вибороли загальнокомандне друге місце, про що дізналися на урочистому закритті 17 травня 2024 року. За перемогу ми отримали кубок, грамоту управління освіти Заліщицької міської ради та приз - намет. Це вперше за роки існування гімназії такий успішний результат участі гімназистів у "Джурі". Присвячуємо перемогу тим Героям, які віддали життя за свободу та незалежність нашої України. 

Дякую всім членам команди та Б.В. Безушку за наполегливість, працю, наснагу та волю до перемоги і сподіваюся на подальші успіхи.















субота, 25 травня 2024 р.

ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ОБЛАСНЕ ВІДДІЛЕННЯ МАН УКРАЇНИ. ДЕНЬ НАУКИ.

22 травня 2024 року на базі Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя відбулася урочиста академія з нагоди відзначення Дня науки. На ній була підготовлена виставка дослідницьких проєктів, яку мали можливість оглянути учасники заходу. Учасників-переможців різноманітних всеукраїнських та міжнародних конкурсів та їх керівників привітали начальний департаменту освіти і науки Тернопільської ОВА Ольга Хома, директорка Тернопільського обласного відділення МАН України Олександра Мигайчук, ректор ТНТУ ім. І.Пулюя президент Тернопільського обласного комунального територіального відділення Малої академії наук України, кандидат технічних наук, доцент Микола Митник. Вони відзначили важливість заходу та акцентували увагу на науковому майбутньому України, яке буде розвивати всі сфери життя держави, розбудовувати її творчий потенціал. Привітали з заслуженими досягненнями молодих науковців та їх керівників, побажали подальших творчих злетів та пошанувань зі сторони держави.
Поділилися своїм творчими секретами Надійка Гербіш - письменника, блогерка, Зоряна АДАМСЬКА, виконуюча обов’язки декана факультету педагогіки і психології, кандидат психологічних наук, доцент Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Юрій СКОРЕНЬКИЙ, кандидат фізико-математичних наук, доцент Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, Сергій ШТОГРИН, викладач Бережанської філії, відокремленого структурного підрозділу «Бережанський фаховий коледж Національного університету біоресурсів та природокористування», Іван САВЧИНСЬКИЙ, учень 10 класу, Заліщицької державної гімназії та науковий керівник Наталія ГРУШКО, викладач Заліщицької філії обласного відділення МАН України, учитель Заліщицької державної гімназії, Надія КОНИШ, учитель Черниховецького ліцею Збаразької міської ради, Уляна ГЕРБУТ, учениця 9 класу Тернопільського академічного ліцею «Українська гімназія» імені Івана Франка. Заліщицька державна гімназія на урочистості була представлена 8 учасниками та їх керівниками.
Це переможці Національного етапу "Олімпіади геніїв", Всеукраїнського конкурсу молодіжних науково-технічних проєктів «InventorUA», Міжнародного фестивалю інженерії, науки та технологій «I-FEST» в місті Махдія (Туніська Республіка), ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Найбільш вдалим видався навчальний рік для учня 6(10) класу Івана Савчинського під керівництвом вчителя інформатики та математики Н.Грушко Він зумів стати переможець конкурсу молодіжних науково-технічних проєктів ««InventorUA», національного етапу «Олімпіада геніїв», ІІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, срібний призер Міжнародного фестивалю інженерії, науки та технологій «I-FEST» — найбільший конкурс наукових проєктів на Африканському континенті (Туніс).
Директор гімназії Олександра Войчишин була керівником економічно-екологічного проєкту, який отримав почесну відзнаку Національного етапу "Олімпіади геніїв", Влада Стойка, учня 6(10) класу. Команда у складі Аліни Пшук, Ілони Стецька (керівник Оксана Олексюк, учитель географії), Валентин Бойчук (керівник Тарас Середюк, учитель мистецтва та зарубіжної літератури), Андрій Гарвасюк, учень 6(10) класу, (керівник Наталія Грушко) теж були відначені почесною відзнакою. Фіналіст відбору у престижній номінації "Програмування" став Андрій Ланін (керівник Наталія Грушко)
На заключному етапі були представлені дві роботи - Анастасії Петрінчик, учениці 6(10)А класу та Антоніни Шевчук, учениці 5(9)Б класу. Обидві - стали переможцями: Анастасія Петрінчик (ІІ місце, секція "Історія України"), Антоніна Шевчук (ІІІ місце, "Філософія"). керівник Василь Дяків, учитель історії.
Дякуємо адміністрації та директору за плекання молодих талантів у гімназії. І попереду - нові горизонти.







КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

 Завжди відповідально та приємно брати участь у курсах підвищення кваліфікації, коли є можливість поділитися досвідом, почути думки з приводу методологічних чи методичних питань. За що я вдячний Тернопільському комунальному методичному центру науково-освітніх інновацій та моніторингу. Вже третій рік маю можливість знайомити слухачів з напрацюваннями, які стосуються організації та проведення краєзнавчої роботи у закладі освіти. 

15 та 17 травня 2024 року мав приємність окреслювати науково-методичні та методологічні  засади краєзнавчої роботи для слухачів курсів підвищенням кваліфікації. У другій частині приділив увагу на практичній складовій, зазначаючи виклики та проблеми, які можуть виникати. І як можна їх пробувати вирішувати. Слухачі ділилися власним досвідом і це важлилво з огляду на те, що досвід завжди потребує переосмислення та трансформації для нового і прогресивного. 

Особливо дякую Г.Г. Свінних та Ж.І.Ханзель за підтримку та надану можливість. Меж досконалості немає. Тому продовжуємо шлях до пошуку нового, але не забуваємо про раціональне зерно минулого - доброго і ефективного. 







ПРО ІСТОРІЮ РІДНОГО КРАЮ

Національно-краєзнавчий захід, приурочений Міжнародному дню Дністра на тему "Дністровський каньйон - перлина рідного краю", був організованим Національним природним парком "Дністровський каньйон". У ньому взяли участь працівники НПП "Дністровський каньйон", відомі та знані люди рідного краю. Серед них і знаний краєзнавець, автор багатьох книг про історію Заліщик, викладач фахового коледжу ім. Є.Храпливого М.Сопилюк, і поети П.Мельник, О.Дяків, і учні місцевих шкіл, і гості з інших регіонів. Ведучим заходу був А.Сидоров. 
Розпочав захід заступник директора - головний природознавець  НПП  "Дністровський каньйон" Володимир Чубатий. У виступах учасники розповідали про різноманітні аспекти рідного Придністер'я. Серед них і багатство флори та фавни, і історія природи, і духовний світ та сакральні архітектурні пам'ятки, і поетично-мистецькі стежки ХХ - початку ХХІ століть, і життя та діяльність відомих культурно-громадських діячів, і особливості виноградарства у краї. Представлені виставка мистецьких робіт, бібліографічна виставка літератури про Заліщанщину та художні номери, які відображали глибоку чуттєвість і любов до рідного краю.  
Дякуємо НПП "Дністровський каньйон" за можливість пізнавати рідний край у всій його поліголосності. 

 Виступ В.Дякова про життєвий шлях М.Долинського - 
лікаря, патріота України 


Виступ гімназиста В.Стойка про творчість письменників празької школи після знайомства з красою Дністровського каньйону 

четвер, 23 травня 2024 р.

ПІДСУМОК ІІ

 Код доступу 3550736

Попросіть учнів використати цей код,
відкривши посилання
join.naurok.ua




ГЕОГРАФІЯ. 10 КЛАС

 Код доступу 1407709

Попросіть учнів використати цей код,
відкривши посилання
join.naurok.ua




ПРАКТИЧНА РОБОТА

Що таке тероризм? Чому він існує?
Які види тероризму існують?
Які держави та організації є терористичними?
Які найвідоміші терористичні акти\дії у світі у ХХІ ст.? (до 3)
Які міжнародні документи засвідчують ставлення світової спільноти до тероризму? 
Як світова спільнота впливає чи може впливати на запобігання тероризму у світі?


середа, 15 травня 2024 р.

ПІДСУМОК


 

ДОСЛІДЖУЄМО ІСТОРІЮ

 Упишіть відповіді на питання:

Інформаційна картка 1. Коли відбулася Друга світова війна?

Інформаційна картка 2. Де відбувся Голодомор?

Інформаційна картка 3. Що відбулося 24 серпня 1991 року?

Інформаційна картка 4. Які наслідки? Яке значення Запорозької Січі?

Інформаційна картка 5. Упиши діячів Української національно-демократичної революції?

ІІ. Увідповідніть факти із зображеннями. 

Упізнайте діяча без підпису. Напишіть ким він був, коли та де жив, що зробив? (2-3 речення)

ІІІ. Увідповідніть світлини з підписами. 

2. Заповніть пропуски у реченні.

ІV. Напишіть 2-3 речення, що ви запам'ятали з уроків історії у 5 класі.