Загальна кількість переглядів сторінки

пʼятницю, 30 вересня 2016 р.

КАЗКИ Володимира Гройсмана

Ви знаєте, що таке казка? Казка про рябого бичка... Спробуємо спроектувати тую справу щодо нас, вчителів... Це я про що? Звичайно про майбутнє підвищення заробітної плати соціальній сфері і, насамперед, педагогам... Що ж каже про це Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман?
Для вчителів і лікарів збільшення буде суттєвішим – на 700-900 гривень, обіцяє прем'єр. "Глибоко переконаний у тому, що попри складні завдання, які стоять перед урядом, ми зможемо забезпечити і стабільність, і стійке зростання. Глибоко вірю в те, що процес підвищення стандартів і заробтних плат буде мати своє продовження", - заявив Гройсман.
Більше читайте тут: http://tsn.ua/groshi/zarplati-vchiteliv-i-likariv-u-2017-roci-zrostut-mayzhe-na-tisyachu-747085.html
І, суспільство, пересічний громадянин дивиться на педагога як на багача. Мовляв, що багато отримує... Хоч це, може бути наступного року... Власне, може.... Красиве і знаменне слово українського політикуму. 2017 рік - рік виборів. Тому про підвищення соціальних стандартів є необхідність сказати... По-друге, ми вже це проходили багато разів. Популізм - і все. 
Факти... Якщо з 1 травня 2016 року за 18 годин педагог отримує 2512 грн., а з вересня у районі наполегливо говорять, що освітян недофінансують і зарплати за листопад-грудень не буде чим виплачувати. Кабінет Міністрів говорить, що цю проблему повинні вирішити органи місцевого самоврядування за рахунок місцевого бюджету, то ЗОВСІМ НЕ ЗРОЗУМІЛО, ЯК ЦЕНТРАЛЬНА ВЛАДА БУДЕ ВИКОНУВАТИ ЗАДЕКЛАРОВАНЕ ПІДВИЩЕННЯ у 2017 році? За допомогою місцевих бюджетів. У цьому випадку найважче відділам з питань освіти, які потрапили у непросту ситуацію: центральна влада задекларувала і фактично спонукає відділи до ОПТИМІЗАЦІЇ ШКІЛ. Та цього Кабінет Міністрів не визнає І ГРОШЕЙ НЕ ДАЄ, і що робити з тими звільненими педагогами не каже... Тому перше, сподіваємося на відсутність зарплати у листопаді-грудні. Друге, скорочення таки гряде і викручування рук районним та обласним відділам буде зі сторони вищої влади буде дедалі активнішим у різний спосіб і за допомогою різноманітних механізмів, по-третє, ніхто так і не знає(не хоче знати), як спільно фінансувати галузь: скільки відсотків державного фінансування, скільки місцевого. Та це не будемо знати доти, поки не буде прийнятий новий Закон "Про освіту"... Затягуймо пояси, панове, 90-і повертаються... Правда, не для всіх...

Немає коментарів:

Дописати коментар