
28 листопада 2020 року відбулося заключне онлайнзасідання міжнародного історичного семінару «Не повертайся гнівно назад! Як впоратися з травматичним минулим». На ньому національні команди мали змогу презентувати дослідження, які стосувалися історії родин у 80-90-х роках ХХ ст. Від України виступили Віталіна Безушко, учениця 10 класу Заліщицької державної гімназії та Ольга Іванкіна, учениця Пирятинської школи Полтавської області. Його організаторами стали Фонд Korber Stiftung, DVV International. Він був складовою частиною проєкту «Історичні конкурси у Білорусі, Грузії, Молдові, Україні», який мав на меті дослідити сімейні історії у контексті подій 80-90-х років ХХ ст. Фінансувався захід Міністерством закордонних справ Німеччини. Національними партнерами були історичні громадські організації цих країн. В Україні – це Всеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба». Крім них, роботи презентували грузинська команда: про долю сімей, які змушені залишити батьківщину внаслідок абхазько-грузинської віійни; білоруська команда: про життя родини, переселеної внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. І фотозвіт. Знову в онлайн. Організатори відзначили виклики такої форми організації заходу та те, як вдалося їх подолати.
25 листопада 2020 року в онлайнформаті відбувся 1-й дистанційний відкритий чемпіонат Тернопільщини з українських інтелектуальних ігор «УНІКУМ» пам’яті Героя АТО Ореста Квача. Участь у змаганнях взяли 15 команд з Тернопільської області (м. Тернопіль, м.Заліщики, смт. Мельниця-Подільська), Волинської області (м. Луцьк та смт. Колки), Донецької області (м. Словянськ та м. Маріуполь), Полтавської області (с. Крива Руда), Одеської області (м. Ананьїв). Гімназію представляли дві команди дев'ятикласників: "Іпатій Потій" та "Квадратний корінь". В цікавій боротьбі перемогла збірна Ананьївської школи-гімназії та Ананьївської школи-ліцею Одеської області. Друге місце зайняла команда Волинського наукового ліцею-інтернату м.Луцьк. З однаковим результатом третє місце поділили: команда "Центру творчості дітей та юнацтва" Тернопільської міської ради, команда Мельнице-Подільської ЗОШ Борщівського району, ще одна команда Волинського наукового ліцею-інтернату м.Луцьк та команда Слов'янської ЗОШ №11. Гімназисти поділили 4-5 місця та стали 7 у загальниій турнірній таблиці. Ось так тепер виглядали змагання. Прикро, але незвичайно і, головне, зібралися давні друзі. навіть в онлайн)))
Упродовж 17 - 19 листопада 2020 року координатори проєкту "Новий погляд на історію" організували унікальну, цікаву, змістовну зустріч чотирьох команд з Бєлорусі, Росії, України та Німеччини. Її завданням стало учасників семінару знайомство з програмою для створення відеороликів та методикою розробки сценарію для популяризації методичного продукту, розробленого кожною з команд.
Дуже цікавий і перспективний семінар, для подальшого його просування як створеного продукту, так і популяризації програмного забезпечення. Ми командою працювали як над ідеями, так і на засобами їх реалізації. Було неймовірно цікаво. Особливо під час роботи над розробкою сценарію ролика. Ролики були підготовлені професіоналами і викликали щирі емоції та захоплення. Чекаємо на продовження. Насамперед, поширення педагогічного досвіду команди під час роботи у проєкті. І знову у Zoom. Але більшість команди таки відвідала і попрацювала, і відпочила у незабутньому Львові. Продовження буде...
18 листопада 2020 року я провів перший (прем'єрний) вебінар на освітній платформі "Всеосвіта" на тему "Лайфхаки під час вивчення громадянської освіти". Було цікаво і незвичайно. Але все пройшло успішно. Під час вебінару розглянув декілька ігор, як настільних, так і онлайн, які можна ефективно використовувати на уроках та під час організації позакласної гурткової роботи. Приємного перегляду.