Пошук гідности у сучасному суспільстві - процес складний і непередбачуваний. Людство змінює своє бачення майбутнього - і свого, і кожної людини. Тому акцентувати увагу на гідності та свободі необхідно з погляду відповідальности та розуміння суспільної значимости кожного. Упродовж трьох тижнів було проведено багато заходів, які мали на меті спонукати гімназистів задумуватися над необхідністю проявляти та розуміти гідність у щоденному житті.
Серед заходів, які були організовані у співпраці з психологом, соціальним педагогом Іриною Гарвасюк, присвячені Дню доброчесности як однієї зі складових гідности. Гімназисти 2Б, 1Б, 3А, 3Б, 4А, 4Б класів висловлювали свої міркування, говорили про важливість, наводили життєві приклади...
До Всесвітнього дня захисту від СНІДу були проведені інформаційні акції для учнів 2Б, 4А, 4Б класів, де спільно вирішували практичні життєві задачі, як стосувалися даної проблеми, обговорювали відео. У них були вказані причини, наслідки, перебіг СНІДу, ставлення світу до проблеми ВІЛ-інфікованих. Учні усвідомлювали важливість проблеми і отримали алгоритми взаємодії з ВІЛ-інфікованими, висловили своє сталення до неї. І закликали образно поважати ВІЛ-інфікованих.
Тривалий процес пізнання демократичних цінностей - прав та свобод, цінностей відбувався упродовж двох тижнів у 9 та 10 класах, де вивчається курс "Громадянська освіта". Гімназисти пригадали події Революції Гідности, обговорили необхідність пам'ятати жертв - Героїв Небесної Сотні. Після цього розглянули факти порушення прав людини на сайті
Традицією у гімназії є участь гімназистів у Міжнародному дні боротьби з корупцією (9 грудня). Відповідно до путівника EdCamp щодо проведення заходів у рамках відзначення Всесвітнього дня Гідности гімназистам 3-6 класів було запропоновано відео, які розкривають сутність корупції, механізми реалізації корупційних дій. Після перегляду відбувалися жваві дискусії, пов'язані з вирішенням питань: "Давати чи не давати хабарі? Наскільки українське суспільство може подолати корупцію і як на це впливає гідність кожного?" А практичним завершенням стала онлайн-гра "Непідкупність", у якій молода людина має право вибору і цей вибір дає змогу розуміти наскільки вона може протидіяти корупції на побутовому рівні. Було цікаво. Відбувалися дискусії під час вибору того чи іншого варіанту відповіді.
Немає коментарів:
Дописати коментар