Загальна кількість переглядів сторінки

субота, 17 жовтня 2020 р.

ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ: ВИКЛИКИ СУЧАСНОЇ ОСВІТИ

Кафедра вснсвітньої історії та релігієзнавства історичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка спільно з кафедрою методики навчання суспільних дисциплін і гендерної освіти історичного факультету Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова  оргнанізували та провели Всеукраїнську науково-практичну конференцію на тему: "ШЛЯХИ РЕАЛІЗАЦІЇ КОНЦЕПТУАЛЬНИХ ЗАСАД НУШ ПРИ ВИВЧЕННІ ІСТОРІЇ У ЗАКЛАДІ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ". Захід мав поважне представництво: від Івано-Франківська і до Горлівки, від Чернігіва до Бердянська. У ньму взяли участь як науковці та педагоги з різних куточків України. 
З вітальним словом до учасників онлайнзаходу звернувся ректор ТНПУ ім. В.Гнатюка, доктор філософських наук. Він ознайомив з новітніми підходами закладу щодо організації дистанційного навчання, зупинився на питаннях впровадження інноваційних технологій в освітній процес, акцетував увагу на тих викликах, які необхідно реалізувати у найближчому майбутньому.  Василь Дяків, переможець національної Премії Global Teacher Prize Ukraine - 2020, окреслив виклики, які стоять перед вищою освітою у контексті реалізації завдань Нової української школи у  5-9 класах. Зупиинився на тому, що Державний стандарт освіти (ДСО) для 5-9 класів має на меті розглядати запровадження інтегрованих курсів. Зокрема, інтегрувати історію України, всесвітню історію та громадянську освіту як один з можливих курсів для реалізації компетентісного підходу історичної та громадянської галузі ДСО.
Доповіді виступаючих науковців стосувалися питань впровадження новітніх підходів у методику викликладання суспільних дисциплін (кандидат історичних наук Тетяна Ладиченко, кандидат педагогічних наук Олександр Желіба, доктор історичних наук Олександр Комарницький), використання регіонального компоненту (кандидат педагогічних наук Зоя Возна), формування медіаграмотності школярів та майбутніх педагоігв(кандидат педагогічних наук Світлана Авхутська, Світлана Моцак). Особливим видався виступ доктора історичних наук Горлівського інституту іноземних мов ДВНЗ "Донбаський державний педагогічний університет"  Галини Дошкаленко про вивчення суспільних дисциплін на тимчасово окупованих територіях. 
Модератор "круглого столу" Ігнатенко Наталія Віталіївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри всесвітньої історії та релігієзнавства Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка у заключному виступі, підсумовуючи проблематику конференцію, зазначила, що завершення заходу у початком нових проєктів, необхідних для реалізації завдань НУШ у базовій середній школі (5-9 кл.) відповідно до затвердженого Державного стандарту освіти.  









ДІЯЛЬНІСТЬ МАН: НОВІ РЕАЛІЇ - НОВІ МОЖЛИВОСТІ

Мала академія наук України у період пандемії прагне розвивати нові можливості вже традиційних Всеукраїнських вікритих інтерактивних конкурсів "МАН-Юніор Ерудит" та "МАН-Юніор Дослідник". Для їх місцевих та регіональних координаторів організатори провели двохденних онлайнсемінар-практикуму на тему: "Педагогічне партнерство у роботі з обдарованими дітьми". Захід відбувся 10-11 жовтня 2020 року на платформі Zoom. У ньому брали участь понад 100 педагогів з різних куточків України. Учасниками стали педагоги-координатори конкурсів і ті, хто тільки хоче долучитися до цієї роботи. 
Роботу семінару-практикуму розпочала завідувачка науково-дослідної експериментальної лабораторії (філії) НЦ «МАНУ» Світлана Білоус. З вітальними словами звернулися до присутніх працівники НЦ «МАНУ» Анна Грітчина та Лариса Таран, викладач секції історії України з відділення історії МАН Тернопільського обласного відділення, переможець національної премії «Global Teacher Prize Ukraine 2020» Василь Дяків.
Протягом двох робочих днів вирішилося багато завдань. Організатори представили платформу для проведення конкурсу «МАН-Юніор Ерудит», яка почне працювати вже цього сезону. Розглянули робочі питання і шляхи їх вирішення. Учасники заходу представляли свої напрацювання під час реалізації Всеукраїнських інтерактивних конкурсів "МАН-Юніор Ерудит" та "МАН-Юніор Дослідник", ділилися своїми думками з приводу подальших планів. Усім учасникам організатори видадуть сертифікати, які засвідчать підвищення їх квалфікації. 







Чудове спілкування однодумців – педагогів, які надихають і надихаються, навіть в онлайн-форматі відбулося ефективно. Дякуємо всім небайдужим, хто присвятив свої вихідні цьому «педагогічному марафону», щоб розвиватися разом з нами.

НОВІ ЗВЕРШЕННЯ.


 Фонд Віктора Пінчука організував Всеукраїнський конкурс "Teacher Innovation Cup". Я увійшов до ТОП-51. Рухаємося далі...

ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ. ЗАВДАННЯ ДО УРОКУ.


Підручник. 6 клас. Основи здоров'я. І.Д.Бех, Т.В.Воронцова, В.С.Пономаренко, С.В.Страшко. - 2018. (Нова програма)
Добрий день, шестикласники!
Ми знову навчаємося в онлайні, а тому пропоную сьогодні на розгляд тему: "Харчовий раціон".
1. Що необхідно знати про харчовий раціон? 
2. Що впливає на наше харчування? (тут все просто: дивишся на таблицю С.37). 
3. Що таке раціональне харчування? (помірне, різноманітне, збалансоване) 
4. Чого організму необхідно більше, а чого менше? (піраміда харчування) 
5. Як організувати харчування, коли ти не вдома? 
6. Як співвіднести кількість їжі і твоє повсякденне життя? (Пам'ятаймо, що кількість енергії, що потрапляє до нас з їжею, повинна дорівнювати витратам нашого організму. В іншому випадку - будемо мати надлишкову вагу.... ) Ой, про це буде наступний урок.



вівторок, 13 жовтня 2020 р.

РЕГІОНАЛЬНИЙ ЕКСПЕРИМЕНТ "ЕКОШКОЛА". НАСТУПНИЙ КРОК....

 28 вересня 2020р., на базі Тернопільського ОКІППО  відбувся онлайн-«workshop»  обласної творчої лабораторії педагогічних працівників на тему: «Організація інструктивно-методичного  супроводу інноваційного  освітнього експерименту  регіонального рівня «ЕКО-школа». Спікерами online-workshop, витупили: Ігор Вітенко – кандидат географічних наук, заступник директора з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва ТОКІППО; Діана Яценко – методист,  в. о. завідувачки лабораторії науково-дослідного  та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування  ТОКІППО; Василь Дяків – учитель  основ здоров’я, громадянської освіти та історії  Заліщицької державної гімназії м. Заліщики Тернопільської обл., заслужений вчитель України,  фіналіст конкурсу GTPU 2020; Ірина Петрів – учитель біології, хімії і основ здоров’я Соборненської ЗОШ I-II ст. ім. В. Гарматія Байковецької сільської ради Тернопільської обл.; Людмила Кантицька – вчитель географії і економіки Гніздичненського НВК  “ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ” Гніздичненської сільської ради Збаразького району Тернопільської обл.; Марія Мачужак – вчитель трудового навчання Буцнівської  ЗОШ I-III ст. Тернопільської районної  ради, Тернопільської обл.; Зоряна Балик – вчитель біології ЗОШ I-III ст. с. Гадинківці Копичинецької міської ради Тернопільської обл.; Ярослав Михайленко – вчитель трудового навчання  та основ здоров’я, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, старший вчитель  НВК “Мишковицької ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ”; Олег Колодійчук – кандидат педагогічних наук, викладач кафедри  змісту і методик навчальних предметів ТОКІППО.  Педагоги мали змогу поділитися своїми напрацюваннями відповідно до плану етапів реалізації експерименту регіонального рівня,  зупинилися на стані розробки науково-методичного інструментарію реалізації інноваційного  освітнього експерименту  регіонального рівня «ЕКО-школа» у закладах освіти в умовах workshop на основі обміну досвідом педагогічної діяльності. Учасники мали змогу отримати знання від висококласних фахівців, в інтенсивній взаємодії, позитивній онлайн-атмосфері, що дало   поштовх до нових ідей та самовдосконалення.









МІЖНАРОДНИЙ ПРОЄКТ "РОЗРОБКА КОНСПЕКТУ УРОКУ З ВИКОРИСТАННЯМ ЛИСТІВ КОЛИШНІХ ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНИХ"

 20 вересня 2020 року відбулася чергова, плідна зустріч міжнародної групи - представники України, Німеччини, Росії та координаторів проєкту - щодо підготовки фінального варіанту конспекту уроку, у якому використовуються листи колишніх військовополонених з Росії, України, Білорусі, Грузії, Вірменії, надані громадською організацією "Контакти. Kontakte". У ході обговорення були з'ясовані проблемні питання та визначаені подальші кроки щодо їх реалізації та узгодження. 




ТРЕНІНГ З ПИТАНЬ ВИКОРИСТАННЯ GOOGLE CLASSROOM ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

21 вересня 2020 року у Тернопільському ОКІППО за допомогою онлайн-платформи Google Meet  відбувся тренінг «Хмарні сервіси Google в роботі вчителя ЗЗСО. Classroom як одна з платформ організації дистанційного навчання» для вчителів основ здоров’я закладів ЗЗСО Тернопільської області. Його провели методисти Тернопільського ОКІППО Ольга Василівна Турчин та Галина Анатоліївна Горда. Методист ТОКІППО О. В. Турчин  акцентувала увагу на тому, що дистанційне навчання, яке організовують заклади освіти, не може у повному обсязі реалізувати програмні завдання. Учасники тренінгу мали можливість удосконалювати своє цифрові навички для налагодження взаємодії між учасниками освітнього процесу. Під керівництвом методиста  центру інформатики, ІКТ і дистанційної освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Г. А. Горда вчителі закріплювали навички створення нового дистанційного курсу, класів та організація роботи у середовищі Classroom, наповнення дистанційного курсу з основ здоров’я  навчальними матеріалами, організації власних класних кімнат  у Google Classroom. Досвідом роботи з використання платформи Google Classroom для організації освітнього процесу з основ здоров’я та налагодження взаємодії між учасниками освітнього процесу, оцінювання школярів з основ здоров’я поділився учитель  основ здоров’я Заліщицької державної гімназії, заслужений вчитель України –Василь Григорович Дяків. На завершення тренінгу учителі основ здоров’я обговорили актуальні питання, поділились своїми напрацюваннями та отримали відповіді на запитання, які виникають у практичній діяльності.